+90 212 909 5956
dkd@dkdconsultancy.com

Dubai’de fizyoterapist olmak: Dubai’de fizyoterapistlik yapabilir miyim?

Dubai’de fizyoterapist olmak: Dubai’de fizyoterapistlik yapabilir miyim?

woman taping client back

Türkiye’deki fizyoterapistler, Dubai’de fizyoterapist olmak için Dubai’deki bu olanağı sunan ve düzenleyen Dubai Sağlık Otoritesi’nin gereksinimlerini araştırıyor. Ancak Dubai’de fizyoterapist olmak düşündüğünüz kadar kolay olmayabilir.

Dubai’de fizyoterapist olmak için öncelikle yukarıda bahsettiğimiz devlet kurumunun onayını almak gerekiyor. Bu onayı almak için ise zorlu üç adımdan geçmek şart.

BELGELER VE BELGELERİN DOĞRULAMASI

Bu şartlardan ilki, bu kurumun Dubai’de fizyoterapist olmak için sürece başlayanlardan istediği belgelerin temin edilmesi ve bu belgelerin işlemlerinin ardından teyit edilmesi için doğrulama işlemlerinin başlatılması. Eğer bu işlemleri yapabilir ve belgeleri başarıyla doğrulatırsanız ikinci aşamaya geçebilirsiniz. Ancak dilerseniz ikinci adımı, doğrulamaların başladığı sırada da geçebilirsiniz.

SINAVA GİRMENİZ GEREKİYOR

İstenen şartlardan ikincisi de sınava girmeniz. Fizyoterapistler için hazırlanan ve Türkiye’de de yapılan sınava girmeniz gerekiyor. Bu sınava üç kere girebilirsiniz. Üçüncü defada da sınavı geçemezseniz bu, sürece veda edeceğiniz anlamına gelir.

ONAY İÇİN DHA’YA BAŞVURUN

İstenen şartların üçüncüsü ise düzenlenen ve doğrulanan evrakların doğrulama raporunu aldıktan ve sınavı başarıyla geçtikten sonra bahsedilen devlet kurumuna başvurmak. Eğer onay alabilirseniz Dubai’de fizyoterapistlik yapabilirsiniz.

YARDIM ALIN

Dubai’de fizyoterapist olmak için Dubai’nin ilk profesyonel lisanslama ve insan kaynakları şirketi DKD ile çalışabilirsiniz. Sağ alt bölümde bulunan Whatsapp logo resmindeki bağlantıya dokunarak bizimle iletişim kurabilirsiniz.

DUBAİ

Dubai, 1971 yılında Büyük Britanya’dan bağımsızlığını kazanmasının ardından kuruldu. Birleşik Arap Emirlikleri devletini oluşturan yedi emirliklerin en zenginlerinden birisidir. Dubai isminin kökeni hakkında çeşitli teoriler vardır. Bir görüşe göre bu isim, bölgeyi istila eden bir tür çekirge olan daba ile ilişkilendirilirken, bir başka görüşe göre ise şehrin yakınlarında bulunan bir pazara atıfta bulunulmaktadır. Son yıllarda Dubai, Singapur ve Hong Kong ile karşılaştırılmakta ve genellikle Orta Doğu’nun önde gelen girişim merkezi olarak görülmektedir.

Dubai gökdelenler, limanlar ve plajlardan oluşan bir şehirdir ve turizmin yanı sıra büyük işlerin de yapıldığı bir yerdir. Büyük gurbetçi nüfusu nedeniyle atmosfer genellikle hoşgörülüdür. Ülkenin dini İslam’dır ancak kiliseler ve Hindu tapınakları, Dubai’nin camileriyle bir arada bulunur.

Dubai’de fizyoterapist olmak ile ilgili İngilizce bazı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

 

tr_TRTR
Scan the code